Gimnazjum im. Władysława Kowala we Włodowicach
Serdecznie witamy na stronie Gimnazjum imienia Władysława Kowala we Włodowicach. roku. Gosci online: 1     
"Dobry Start" (03.07.2018)
RODO - IODO (24.05.2018)
Zakończenie roku szkolnego (20.06.2017)
adres:
Włodowice, ul. Krakowska 13
telefon:
34 315 30 36
e-mail:
szkola@gim.wlodowice.pl
strona www:
www.gim.wlodowice.plSprawozdania finansowe za 2018r. znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej jednostki obsługującej - Centrum Usług Wspólnych Gminy Włodowice". Dostępne są tutaj (klik).

Erasmus+: Projekt Eurotopia - Budapeszt
układy elektroniczne Dodał: Administrator dnia 16.11.2016, 12:44 Komentarze [0]

W programie Erasmus+, projekcie Eurotopia, Budapeszt -Węgry w dniach 17-22.10.2016r. uczestniczyło dwóch uczniów klas IIab – Mateusz Sikora i Szymon Renkiewicz jako Junior ambasadorzy szkół i dwóch nauczycieli p. Maria Kleszcz – nauczyciel języka angielskiego i p. Andrzej Jureczko dyrektor Gimnazjum im. Władysława Kowla we Włodowicach W projekcie Eurotopia brały również szkoły z Holandii (Nijmegen), Hiszpanii (Linares), Turcji (Antalya) o raz dwie szkoły z Węgier (Budapeszt). Nasza podróż w obydwie strony odbyła się pociągiem PKP z Zawiercia do samego Budapesztu i odwrotnie.

W poniedziałek 17 października po śniadaniu w hotelu dotarliśmy do szkoły, gdzie odbyły się prezentacje 20 ambasadorów wszystkich szkół w tym naszego Gimnazjum. Junior Ambasadorzy pracowali w szkole nad projektem wraz z 14 nauczycielami wszystkich sześciu szkół do godzin popołudniowych. W tym dniu zjedliśmy obiad w szkolnej stołówce, był bardzo smaczny. Późnym wieczorem po wspólnej kolacji udaliśmy się na kąpiel w łaźni Lukács w centrum Budapesztu.

We wtorek 18 października po śniadaniu w hotelu udaliśmy się do szkoły, gdzie junior ambasadorzy wraz z nauczycieli pracowali nad projektem. Po obiedzie rozpoczęliśmy wspólna wizytę w Punkcie Parlamentu Europejskiego na Millenáris Park w centrum Budapesztu. Po wspólnej kolacji udaliśmy się na upragniony odpoczynek w hotelu.

W środę 19 października po śniadaniu w hotelu pojechaliśmy tramwajem się do szkoły, gdzie junior ambasadorzy dalej pracowali w szkole z grupą nauczycieli holenderskich i węgierskich, głównych koordynatorów programu. Natomiast nauczyciele ze szkoły z Linares, naszego Gimnazjum i szkoły z Budapesztu udali się na cmentarz w celu złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na grobie naszej koleżanki Andrei, która zmarła 22 lipca 2016r., a była nauczycielem języka angielskiego i koordynatorem naszego 3 letniego projektu ze szkoły w Budapeszcie, u której gościliśmy dwa lata temu. Po tej smutnej wizycie na obiad z naszymi uczniami udaliśmy do centrum Budapesztu. Mieliśmy również czas na zakupy. Po zakupach wszyscy uczestnicy projektu zwiedzili wnętrze przepięknego gmachu Parlamentu Węgier w Budapeszcie. Po wspólnej kolacji w centrum miasta udaliśmy się do hotelu.

W czwartek 20 października po śniadaniu w hotelu, pojechaliśmy autobusem wraz cała grupą uczniów i nauczycielami ze wszystkich szkół na całodniową wycieczkę do Szentendre, po polsku Święty Andrzej, historycznego miasto nad Dunajem, jako ośrodek turystyczno - wypoczynkowy, w którym jest wiele muzeów. Następnie pojechaliśmy do Wyszehradu historycznego miasta w północnych Węgrzech, w Zakolu Dunaju. Zwiedziliśmy również Bazylikę w Esztergom gdzie w 1000 roku miało miejsce pierwszego chrztu narodu węgierskiego i gdzie odbyła się pierwsza koronacja króla Węgier. Ponieważ pogoda była deszczowa i tak piękne Węgierskie miasta zadowoliły nasze oczy i ducha. Zrobiliśmy mnóstwo wspólnych zdjęć i zakupiliśmy pamiątki. Po kolacji już w samym centrum Budapesztu ze wszystkim uczestnikami projektu udaliśmy się do hotelu.

W piątek 21 października po śniadaniu grypy holenderskie i tureckie opuściły Budapeszt. My po obiedzie z Hiszpanami i Węgrami udaliśmy się z Budapesztu metrem, później pociągiem podróżując do Gödöllő przepięknego miasta Węgier. Zwiedzając Pałac Królewski w Gödöllő jako letnią rezydencję Franciszka Józefa, cesarza Austrii i króla Węgier oraz cesarzowej Elżbiety. Po kolacji w Budapeszcie udaliśmy się do hotelu.

W sobotę 22 października mieliśmy czas wolny (Free) tylko dla siebie. Czas przeznaczyliśmy na zwiedzanie, zdjęcia i na zakupy w centrum Budapesztu. Przepiękna pogoda i słońce z temperaturą 14 stopni Celsjusza zafundowała nam również godzinną wycieczkę statkiem po Dunaju. Wizyta w Budapeszcie była naprawdę udana, nowe przyjaźnie, szacunek i zrozumienie wszystkich grup uczestniczących w projekcie były super owocne. Następny wyjazd dla 25 uczniów naszego gimnazjum do Nijmegen w Holandii nastąpi w dniach 8-17 marca 2017r.

Andrzej Jureczko – koordynator programu Erasmus+ i dyrektor szkoły w Gimnazjum im. Władysława Kowala we Włodowicach.

Galeria:
Zdj 1
Zdj 2
Zdj 3
Zdj 4
Zdj 5
Zdj 6
Zdj 7
Zdj 8


[skomentuj] [wróć do newsów]


PsNews::info
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
[skomentuj] znaczki

Archiwum newsów z roku szkolnego 2009/2010


Wykonał Mateusz Fiuto dla Gimnazjum im. Władysława Kowala we Włodowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
2006-2018 gim.wlodowice.pl